4.-6. augusts, RSU anatomijas muzejs
Skicēšanas un mūzikas festivāls saMAŅA: ANATOMIJA 2023
Skicēšanas un mūzikas festivāla "saMAŅA" 2023 tēma būs ANATOMIJA!

IEPAZĪSTI cilvēka ķermeņa dažādību piedaloties audiovizuālās performancēs, daudzveidīgu modeļu un preperātu skicēšanas sesijās, anatomijas lekcijā, muzeja kolekcijas apskatē un citās aktivitātēs.

LĪDZDARBOJIES un piedzīvo - skicē, klausies, iedvesmojies un baudi plašo festivāla programmu RSU Anatomijas muzeja pagalmā un telpās.

ATSPOGUĻO savas sajūtas, jauniegūtās zināšanas un neparasto pieredzi vizuālos stāstos - esi daļa no festivāla!

Bez raizēm!
Priekšzināšanas vizuālajā mākslā, mūzikā vai anatomijā nav nepieciešamas
Skicētprieks garantēts!
Daudzveidīgi skicēšanas mediji (zīmuļi, flomāsteri, akvareļi, tuša, uc.) un dažādi papīri tiks nodrošināti
Iepazīsti muzeju!
Visiem festivāla viesiem - RSU Anatomijas muzeja apmeklējums iekļauts biļetē
Festivāla programma
4. augusts, piektdiena
19:00
19:00
Festivāla atklāšana
Ieeja koncertā sākot no 18:00
19:10-20:00
PAGALMĀ
19:10-20:00
PAGALMĀ
Cikliskā skaņdarba "Anatomija" pirmatskaņojums
Platona Buravicka mūzika un Olgas Žitluhinas horeogrāfija ir jauns pieteikums radošai simbiozei, kuru vieno eksperimenta, laikmetīguma un aktualitātes gars. Cikliskā skaņdarba tēma "Anatomija" aplūko visus šī termina zinātniskos un mākslinieciskos konceptus. Jaundarba ideja paredz radīt performanci, kas ļoti uzskatāmā veidā atklās, kā tieši mūzika spēj ietekmēt cilvēka fizisko ķermeni: "mūzika kā informatīvais medijs un deja kā auditorija".

Autors:
komponists, mūziķis Platons Buravickis. Deja/horeogrāfija: Olga Žitluhina. Mūziķi: Platons Buravickis, Pēteris Vaickovskis, Agnese Pauniņa, Inga Martinsone, Mārtiņš Zvīgulis.
5. augusts, sestdiena
11:30-14:00
PAGALMĀ
11:30-14:00
PAGALMĀ
Skicēšanas anatomija
Ieeja pasākumu norises pagalmā sākot no 10:30
Praktiska ievadlekcija par figūru skicēšanu. Piemērota apmeklētājiem bez priekšzināšanām. Iepazīstināsim ar skicēšanas pamatprincipiem, ar to, kas ir skice, kā tā atšķiras no zīmējuma, kādi ir pozitīvie ieguvumi no skicēšanas procesa. Izglītojošā daļa tiek apvienota ar praktisko - modeļu skicēšana, veicot dažādus radošus uzdevumus.
14:30-16:30
MUZEJĀ
14:30-16:30
MUZEJĀ
Preparātu skicēšana
Apmeklētāji aicināti viesoties anatomijas muzeja pasākumu telpā, lai skicētu unikālus preparātus no muzeja krātuves. Katram apmeklētājam ir iespēja skicēt vienu vai vairākus preparātus, kas nav redzami muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

*Norise angļu/latviešu valodā.
*Limitēts apmeklētāju skaits - līdz 35 personām.
14:30 - 17:00
PAGALMĀ
14:30 - 17:00
PAGALMĀ
Skicēšanas sesija: ĶERMEŅU DAŽĀDĪBA
Auditorijai būs iespēja skicēt dažādas miesasbūves un izskata modeļus. Šī skicēšanas sesija veicinās sabiedrības izpratni par cilvēka ķermeņa daudzveidību. Lai rosinātu cilvēku ar funkcionālu vai estētisku traucējumu integrāciju sabiedrībā un veicinātu dažādību kā vērtību, viens no modeļiem būs para sportists sadarbībā ar Latvijas Paralimpisko komiteju.
17:30-19:00
PAGALMĀ
17:30-19:00
PAGALMĀ
KAILĀ PATIESĪBA - sarunas formāta skicēšanas sesija
Piedalās: para airētājs Krists Mickēvičs un festivāla īstenotāja Kristīna Virse.
Dialoga veidā Krists atklāj savu dzīves uztveri, motivāciju un "kā dzīvot, lai gribētos dzīvot". Sarunas dalībnieki, šķetinot jēgpilnus jautājumus par attieksmi pret dzīvi un ķermeni, novelk drēbes līdz apakšveļai un maina ķermeņa pozīcijas. Apmeklētājiem ir iespēja skicēt un/vai klausīties.
19:30-20:30
PAGALMĀ
19:30-20:30
PAGALMĀ
Elektroniskās mūzikas koncerts un laikmetīgā deja
Atbalsta: Erica Synths. Mūziķis: neredzīgais mūziķis Mario. Skanēs plūstoša modulārās performances melodija, iezīmējot kontrastus starp diennnakti un cilvēka dzīves ritējumu. Koncertu ar kustību papildinās laikmetīgā dejotāja Karita Paul (EE).


11:00-15:00
PRIEKŠPAGALMĀ

11:00-15:00
PRIEKŠPAGALMĀ

Anatomijas muzeja tirgusdiena
IEEJA BEZMAKSAS!
Tirgū būs iespēja iegādāties dažādus mākslas un dizaina izstrādājumus, kas saistīti ar cilvēka anatomiju.
6. augusts, svētdiena
11:30-13:30
PAGALMĀ
11:30-13:30
PAGALMĀ
Skicēšanas sesija: SKELETA SPOGUĻOŠANA
Ieeja pasākumu norises pagalmā sākot no 10:30
Iedvesmojoties no flāmu anatoma Andreasa Vezālija (Andreas Vesalius) grāmatas "De humani corporis fabrica" ilustrācijām, apmeklētāji var iepazīt modeļa anatomiju, paralēli pētot tādā pašā pozā novietotu mākslīgo skeletu. Apmeklētāji var izvēlēties skicēt modeli, skeletu vai tos abus apvienot vienā autordarbā.
14:00-17:00
PAGALMĀ
14:00-17:00
PAGALMĀ
Anatomijas un zīmēšanas lekcija
Vada: LMA docētājs Uldis Zariņš

Modeļa ķermenis kļūs par dzīvu anatomijas izziņas objektu un kopā ar Ulda Zariņa stāstīto ierosinās piedalīties zīmēšanas procesā visiem interesentiem. Šī ideja radusies, pētot RSU Anatomijas muzeja vēsturiskos arhīvus, kuros minēta profesora J. Prīmaņa mācību procesa prakse skicēt uz modeļa, lai izprastu cilvēka anatomiju. Apvienojot digitālu un praktisku informāciju, katram būs iespēja uzreiz pielietot jauniegūtās zināšanas figūras zīmējuma radīšanā.
18:00-20:30
MUZEJĀ
18:00-20:30
MUZEJĀ
Audiovizuāla performance "saMAŅA", kailas modeles skicēšana
Mūziķi: Pēteris Vaickovskis, Kristiāna Vaickovska, Rihards Lībietis. Vada: Kristīna Virse

Šīs performances galvenais līdzdarbošanās instruments ir MAŅAS, kas tiek apzināti kairinātas caur mūziku un caur kaila modeļa pozu, lai sniegtu impulsu radīt šajā gadījumā vizuālu skici. Performances pozas un muzikālais pavadījums kopumā rada stāstu - ievadu, kāpinājumu, saasinājumu un atrisinājumu.

*Limitēts apmeklētāju skaits - līdz 40 personām.
20:30-20:50
MUZEJĀ
20:30-20:50
MUZEJĀ
Festivāla noslēgums
Photo by Zane Margo Ozoliņa
Photo by Linda Ivanova
Photo by Linda Ivanova
Festivāla rīkotāji: Drink and Draw Latvia, biedrība CONNECT&CREATE Latvia, biedrība Musica Humana, RSU Anatomijas muzejs sadarbībā ar RSU Studējošo pašpārvaldi, RSU Absolventu asociāciju.

Festivālu atbalsta: AS Nordic Partners, Mārtiņš Knipšis, Erica Synths, Latvijas Hipertensijas un Aterosklerozes biedrība, Latvijas Paralimpiskā komiteja, Vilhelms, Maraprint, MAKE, Sidrērija, Kokmuiža, CITA cidonija, Kseda UAB, Kārumu fabrika.

Informatīvie atbalstītāji – radio NABA, RSU studentu medijs SKAĻĀK.

*Festivāla aktivitātēs var notikt izmaiņas.